CiągnikiAGROPLUS maszyny rolniczePrzyczepy
Ładowacz czołowyNajwiększy dystrybutor sprzętu rolniczego i nie tylko
  Jesteś w: Maszyny rolnicze > Kosiarki > Kosiarki dyskowe > Kosiaka dyskowa PRONAR PDF 290
  Maszyny rolnicze
  Maszyny rolnicze w promocji
  Ciągniki
  Prasy
  Owijarki bel
  Przyczepy
  Rozrzutniki obornika
  Wozy asenizacyjne
  Ładowacze
  Rozsiewacze
  Kosiarki
>> Kosiarki dyskowe  
  Przenośniki
  Zamiatarki
  Maszyny komunalne
  Silosy zbożowe

  Menu firma
  O firmie
  KontaktKOSIARKA DYSKOWA CZOŁOWA PRONAR PDF290
To nowoczesna, zbudowana w oparciu o najnowsze materiały i technologie kosiarka o bardzo dobrych cechach funkcjonalnych. Nowoczesna stylistyka, zwarta, mocna, a zarazem lekka konstrukcja oraz duży zakres kopiowania, sprawiają, że może ona śmiało konkurować z kosiarkami uznanych producentów.

Agregowanie kosiarki
Ciągnik do współpracy z kosiarką czołową winien być wyposażony w przedni TUZ i WOM, oraz posiadać na czole ciągnika jedna sekcję hydrauliczną. Kosiarka czołowa wyposażona jest w trójkąt zaczepowy i mocowana jest na trójkącie zaczepowym kat. II umieszczonym na przednim TUZ ciągnika. Do napędu kosiarki wystarczy ciągnik o mocy 44kW (60 KM). Kosiarkę czołową PDF 290 można łączyć w zestaw z kosiarką tylną PDT 290. Szerokość robocza takiego zestawu to 5,5 m, a zapotrzebowanie na moc to 66kW (90 KM).
Kopiowanie terenu
Kosiarka czołowa z Pronaru charakteryzuje się dużym zakresem kopiowania, który wynosi 510 mm, licząc od pozycji pracy: w górę 270 mm i w dół 240 mm. Kopiując teren listwa tnąca ustawia się pod kątem +7 i -6 w stosunku do gruntu. Taka praca zawieszenia zapewnia czyste i estetyczne cięcie oraz właściwą wysokość koszenia. Parametry pracy zawieszenia kosiarki stawiają kosiarkę Pronar w gronie najlepszych kosiarek na rynku. Podnoszenie kosiarki na uwrociach i przejazdy nad pokosami odbywa się za pomocą siłownika kosiarki bez konieczności podnoszenia jej na cięgłach podnośnika ciągnika. Kosiarka zostanie uniesiona na wysokość 270 mm nad poziom gruntu.

Transport
Aby ustawić kosiarkę do pozycji transportowej, należy podnieść ją maksymalnie siłownikiem kosiarki, zabezpieczyć przed opadaniem specjalnym sworzniem i unieść na TUZ ciągnika do wysokości umożliwiającej łatwy transport i nie ograniczającej pola widzenia kierowcy.

pronar ciagnik przyczepa
CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA
pronar ciagnik przyczepa  
Szerokość koszenia [m] 2,9
Szerokość pokosu min./maks [m] 1,55/1,95
Wydajność [ha/h] 3,0
Ilość dysków 7
Ilość noży 14
Min. moc ciągnika [kW/KM] 44/60
Obroty WOM [obr./min] 1000
Masa [kg] 610


Tworzenie stron Adverts.pl    
polecamy: | |
| Sprzedaż linków |